PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=268854}
6,5 2 280
ocen
6,5 10 1 2280
Przebacz
powrót do forum filmu Przebacz

naprawde warto

ocenił(a) film na 9

naprawde warto obejrzec, bo jest polski, a bardzo dobry, czyli rzadkosc.

ocenił(a) film na 7
aleeexandrine

Czy ja wiem ostatnio trochę się ruszyło w naszym kinie. Po naprawdę dobrej dekadzie lat 90. naszła stagnacja ale tak od 5 lat widać że jest duży progres jeżeli chodzi o kino i mm nadzieje że tak zostanie. Co do filmu to naprawdę może się podobać. Z fabuły można byłoby wyciągnąć więcej ale jak na dość offową produkcję to naprawdę można sypać komplementami. Myślę że postać Stana była najsłabszym ogniwem w filmie co znacząco się odbiło na filmie ale ogólnie nie ma co narzekać.

ocenił(a) film na 9
Dziuchni91

No nie wiem czy się ruszyło, albo może moja wiedza jest jakaś zwężona, ale ja na każdym kroku widzę Szyca, Karolaka i Adamczyka w jakichś dennych komediach romantycznych tudzież nieromantycznych, których nie da się oglądać, przynajmniej ja nie mogę, bo są zbyt głupie. Dlatego byłam pod wrażeniem tego filmu, ogólnie jego poziomu w porównaniu do tamtego chłamu...

ocenił(a) film na 7
aleeexandrine

Wiesz Ci powiem że od trzech lat filmy nagradzane na festiwalu w Gdyni to są naprawdę dobre produkcje których nie musimy się wstydzić. My (Polacy) mamy złe podejście do naszych rodzimych także jeżeli chodzi o poziom filmu :) Jeżeli patrzymy na film polski przez pryzmat filmów takich jak "Lejdis", "Kac Wawa" czy innego chłamu z wyżej wymienionymi przez Ciebie aktorami to rzeczywiście jest źle. Z drugiej strony jeżeli obejrzysz takie filmy jak "Wymyk", "Róża", "Lęk Wysokości", "Erratum" czy nawet taką "Salę Samobójców" czy "Jestem Bogiem" (ostatniego nie oglądałem ale chodzi o sukces komercyjny) to zobaczysz że z naszym kinem jest co raz lepiej. Znowu w Łodzi buduje się polska szkoła filmowa która stoi na co raz większym poziomie. A jeżeli do tego dodamy naprawdę sporo mega offowych, krótkometrażowych filmów bądź tudzież niskobudżetowych to obraz polskiego kina będzie z goła inny. Tylko trzeba dostrzec trochę pozytywów tak jak w każdym aspekcie życia...

ocenił(a) film na 9
Dziuchni91

Sprawdzę te tytuły wymienione przez Ciebie, oprócz Sali Samobójców i Jesteś Bogiem, bo te już mam za sobą i muszę przyznać, że to rzeczywiście całkiem udane produkcje :)

ocenił(a) film na 9
aleeexandrine

Zgadzam się. Znakomity film. Bardzo realistyczny i znakomicie zagrany. Pod koniec aż trudno się ogląda, bo trudno nie czuć lęku głównego bohatera znajdującego się w matni. Obawa o niego i o dziewczynę udziela się widzowi. Postacie drugoplanowe świetnie zarysowane i niejednowymiarowe (bardzo ciekawa fabularnie i znakomicie zagrana przywódczyni szajki). Nawet epizody (prostytutki, koleżanka z pracy głównej bohaterki) bezbłędne, a sceny uzupełniające tło obyczajowe (np. dzieciaki ćwiczące break-dance, albo epizody z udziałem małej siostrzyczki Stana) znakomicie wkomponowane są w całość i nie sprawiają wrażenie przyłatanych na siłę.
Dawno już nie widziałem filmu tak bezwzględnie autentycznego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones